سبد خرید 0

آموزش ایندیزاین Indesign بعنوان یکی از بهترین نرم‌افزارهای حوزه نشر رومیزی، در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی کاربرد دارد. از نرم‌افزار ایندیزاین بیشتر در طراحی و آماده سازی مجلات، کتاب ها، سر رسید‌ها، روزنامه ها، پوستر، کارت ویزیت، بروشورهای تبلیغاتی استفاده می‌شود. وظیفه اصلی نرم افزار ادوبی ایندیزاین کنار هم قرار دادن متون و عناصر نگاره ای در قالب صفحات است. طراحان گرافیک که در زمینه انتشارات یا تبلیغات فعالیت می کنند از نرم افزار Adobe InDesign استفاده می نمایند. تضمین بهترین کلاس ایندیزاین در آموزشگاه ایندیزاین تداعی

نرم افزار ایندیزاین InDesign چیست؟

 

نرم افزار ایندیزاین (Adobe InDesign) معروفترین نرم افزار در حوزه نشر رومیزی، صنعت چاپ و صفحه آرایی می باشد. وظیفه اصلی نرم افزار ایندیزاین کنار هم قرار داردن متون و عناصر نگاره ای در قالب صفحات است.

از نرم افزار ایندیزاین برای طراحی بروشور، طراحی صفحات مجلات، روزنامه ها، پوستر، کارت ویزیت، کارت پستال، استیکر، کمیک و انواع دیگر اسناد و رسانه های چاپی استفاده می شود. طراحان گرافیک حرفه ای که در زمینه انتشارات یا تبلیغات فعالیت می کنند از این نرم افزار استفاده می نمایند. هنگام طراحی می توان از ایندیزاین در کنار سایر نرم افزارهای گرافیکی شرکت ادوبی استفاده نمود یا از آن به تنهایی استفاده کرد.

نرم افزار ایندیزاین ابزارهای ضروری برای طراحی صفحات و چارچوب بندی های مختلف متون را که برای صنعت چاپ و رسانه های دیجیتال کاربرد دارد، فراهم می کند. ایندیزاین کاربران را قادر می سازد تا به روش ساده ای صفحات حرفه ای خلق نمایند که بتوان آن ها را به شکل چاپی یا آنلاین منتشر کرد. این نرم افزار به خصوص برای اسنادی که دارای چندین صفحه است و طرح هایی که در آن ترکیبی از متن و تصاویر وجود دارد کاربرد دارد. به علاوه می توانید ویرایش و ایجاد افکت روی تصاویر را در حد بسیار ابتدایی در این نرم افزار انجام دهید و با کمک ابزارهای داخل آن وکتورهای ساده بسازید.

با استفاده از نسخه خاورمیانه‌ای نرم افزار ایندیزاین که به اختصار ME خوانده میشود میتوانید مستقیما در آن تایپ فارسی کنید.

پیش نیاز آموزش نرم افزار ایندیزاین Indesign، تسلط نسبی و یادگیری نرم‌افزار فتوشاپ و نرم افزار مابکروسافت word می باشد.

استفاده از ایندیزاین مانند داشتن قلم و کاغذ در دستان شما است و به راحتی می توانید طرح های مناسب برای متون چاپی را در آن ایجاد نمایید.

کاربردهای نرم افزار ایندیزاین چیست؟

 

 • طراحی مجلات
 • طراحی کتاب ها
 • طراحی روزنامه ها
 • طراحی بروشورهای تبلیغاتی
 • طراحی کاتالوگ
 • طراحی کارت ویزیت
 • طراحی پوستر
 • طراحی کارت پستال
 • طراحی استیکر
 • حروف نگاری
 • صفحه آرایی
 • صفحه بندی
 • ستون بندی
 • کادر بندی
 • نشر رومیزی
 • صنعت چاپ و نشر

بطور خلاصه: نرم افزار ایندیزاین ابزارهای ضروری برای طراحی صفحات و چارچوب بندی‌های مختلف متون را که برای صنعت چاپ و رسانه‌های دیجیتال کاربرد دارد، فراهم می کند. ایندیزاین کاربران را قادر می سازد تا به روش ساده‌ای صفحات حرفه‌ای خلق نمایند که بتوان آنها را به شکل چاپی یا آنلاین منتشر کرد. این نرم افزار به خصوص برای اسنادی که دارای چندین صفحه است و طرح‌هایی که در آن ترکیبی از متن و تصاویر وجود دارد کاربرد دارد. به علاوه می توانید ویرایش و ایجاد افکت روی تصاویر را در حد بسیار ساده در این نرم‌افزار انجام دهید و با کمک ابزارهای داخل آن وکتورهای ساده بسازید.

تفاوت ایندیزاین با نرم افزارهای مشابه چیست؟

در حال حاضر ۳ نرم افزار خوب برای صفحه بندی وجود دارد:

نرم افزار کوارک:  این برنامه بیشتر بدرد روزنامه ها می خورد و اکثر روزنامه ها از این برنامه برای صفحه بندی استفاده می کنند امکاناتش هم قابلیت لینک مطالب و طراحی جدول در خود برنامه است.

نرم افزار پیج میکر: این برنامه بیشتر بدرد مجلات می خورد البته دیگر ورژن جدیدش نمی آید.

فرق بین دو نرم افزار کورل دراو CorelDraw و نرم افزار ایلاستریتور illustrator با نرم‌افزارهای مخصوص صفحه‌بندی در تنوع ابزار برای تولید طرح و ایجاد خلاقیت طراحی است، بنابراین به دلیل شلوغی زیاد و تنوع کاربریشان، در صفحه‌بندی روزنامه‌ها، مجله‌ها یا ساخت یک کتاب، سرعت کار در این نرم افزار‌ها به مراتب کمتر از برنامه‌های مخصوص صفحه بندی (مانند InDesign یا QuarkXPress) است.

خلاصه: ادوبی این دیزاین adobe indesign cc قابلیتهای بالایی دارد. تقریبا امکانات پیج میکر و کوارک و ایلوستریتور را در خودش دارد و زبان فارسی را کاملا ساپورت می کند و حتی می تواند متون را از Word هم وارد نماید که این قابلیتش خیلی جالب است و مطمئن باشید تا چند سال دیگر حرف اول و آخر را این برنامه برای صفحه آرایی خواهد زد. البته مایکروسافت هم جدیدا با نرم افزار پابلیشر خواسته این کار را انجام دهد که هنوز برای تبدیل شدن به انتخاب اول صفحه بندها فاصله زیادی دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://tadaeiit.ir/?p=231